כתבות/פרחי קיץ
 

                               פרחי קיץ

 

פרחי קיץ הם צמחים של הקומה הראשונה בגן,אשר נותנים לגן את הכיסוי הקרקעי, ואת הצבע, בין שהדבר בא לביטוי בפרחים, בעלים צבעוניים, או בפירות מיוחדים

תכונתם העיקרית של צמחי הקיץ היא פריחתם הבולטת האטרקטיבית והמגוונת  ניתן ליצור באמצעותם גיוון בלתי פוסק במראה הגינה בעציצים ואדניות. המבחר הגדול שלהם מאפשר החלפת זנים, מינים ומקומות בגינה וע"י כך ליצור פסיפס צבעים מרהיב משתנה בכל עת אך שובה את העין. פרחי הקיץ החד שנתיים הם אוהבי שמש, קלים לגידול, וניתן לשתלם במיגוון רחב של סוגי אדמה, ברב אזורי הארץ, הם בעלי שורשים שטוחים, ובעלי צריכת מים גבוהה.

 

הנבחרת של וונדי  לשתילת קיץ

 

וינקה הדורה ( משפחת ההרדופים)

הוינקה פורחת  מאביב עד לסתיו המאוחר בצבעים לבן ורוד, סגול. היא יפה ומרשימה כאשר היא נשתלת בקבוצות. המין וינקה נחלק לשתי 'קבוצות: וינקה זקופה, ווינקה משתרעת. היא מצויינת לכיסוי שטח ואדניות,

 

טגטס ( משפחת המורכבים)

הטגטס הוא אחד החשובים שבפרחי הקיץ, פריחתו בצבעים צהוב כתום נימשכת כל הקיץ ועד ימות הקור. לטגטס ריח חריף במיוחד.גובהו 60-90 ס"מ וגובה הזנים הננסיים עד 30 ס"מ. הטגטס צמח מצוין לקטיף ואגרטל.

 

פטוניה (משפחת הסולניים)

הפטוניה נחשבת לאחד הצמחים החד שנתיים המובילים והמוכרים ביותר. לפטוניה פרחים דמוי חצוצרה, קוטרם 4-10 ס"מ והם בעלי ריח נעים. הפטוניה גדלה בצורה מסועפת, ויש גם זנים משתרעים. הפטוניה מצויינת לכיסוי ערוגות, מדרונות, ואדניות.

 

רגלת גדולת פרחים (פורטולקה)

צמח כיסוי זוחל ומשתרע בעל גבעולים אדמדמים בשרניים. לפורטולקה שפע פרחים עגולים וסימטריים, בצבעים לבן, צהוב, אדום, בורדו, כתום, וורוד. הפרחים ניפתחים בבוקר וניסגרים אחר הצהרים, היא מתאימה לכל אזורי הארץ, וגדלה היטב באור שמש מלא, וזקוקה להשקיה בינונית. מתאימה מאוד לשתילה במכלי גידול ואדניות.

 

.ציניה עדינה (משפחת המורכבים)

אחד הפרחים היפים, הצבעוניים והנפוצים בפרחי הקיץ. הציניה מופיעה בשלל צבעים זנים וצורות.גובהה נע בין 40 ס"מ ל 100 ס"מ, היא מצוינת לקטיף. שותלים אותה באור שמש מלא, היא מעדיפה אדמה כבדה, אך תפרח בכל סוגי האדמות. הציניה הננסית מתאימה לאדניות לצידי מדרכות. הציניה הגבוהה מתאימה כצמח רקע. הציניה רגישה לקימחון, ולכן השקייה בטיפטוף עדיפה על המטרה, פריחתה נימשכת כל הקיץ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל