כתבות/צמחי בית למשרד
 

 

                         צמחי בית למשרד

 

בעידן המודרני, כאשר המגורים נעשים דחוסים והתיעוש חדר לעומק נשמתנו, מהוה הצמח צורך חיוני לשמירת האיזון הנפשי שלנו.

 

אנו חיים בעידן של פלסטיק ובטון ולכן צמחי הבית הופכים לחלק החי והנושם סביבנו.

הצבע הירוק, תנועת העלים וצבעי הפרחים משרים עלינו תחושה של רוגע, אופטימיות ושלווה החשובים כל כך לחיי היום יום הלחוצים של רובנו.

 

גם במשרד נעים ביותר לראות צמח יפה, חיוני ומלבלב שנותן תחושה חיה יותר לפינות שונות במשרד שמעצם הוויתו בדרך כלל יותר רשמי ופחות חמים מהבית.

 

כדי לגדל צמחים במשרד צריך להבין את הצרכים של הצמח – כמו של העובד... להתייחס אליו בכבוד הראוי לו ולתת לו את התנאים והטיפול הנכון.

צמחי בית צריכים אור בכמות מספיקה, אמנם לא שמש ישירה אבל בחדר חשוך או בלי חלונות גדולים קשה לגדל צמחים ללא תוספת אור מלאכותית שזוהי גם כן אפשרות לפתור בעיה של מחסור באור. צמח ללא אור יראו צהובים, העלים ינשרו או יהיו דלילים וחיוורים. לכן רצוי למקם אותם קרוב לחלון ועדיף חלון דרומי, מערבי או מזרחי וכמובן לוודא שאין שמש ישירה מהחלון על הצמח שזו יכולה להוות אפשק זכוכית מגדלת וגרום לכוויות לצמח.

צמח בתוך חדר זקוק לפחות השקיה מאשר בחוץ, בכל מקרה עודף מים יזיק יותר מחוסר מים. יש להשקות בהתאם לצורך, לבדוק את מידת רטיבות המצע וראק שממש מתיבש – להשקות.

משרד בדרך כלל ממוזג בחורף ובקיץ, צמחים אוהבים איוורור, לכן רצוי ככל שניתן לאפשר תנועת אויר נקי לתוך החדר לפחות בחלק מהזמן וכך נמנע מחלות.

 

חשוב שיהיה לצמחים "מטפל" קבוע ולא יווצר מצב שכל מי שעובר לידם משקה אותם או לא משקה אותם... והם זוכים לטיפול לא עיקבי.

 

במשרד כדאי לגדל צמחים חזקים יחסית, צמחים שיוכלו לשרוד גם תקופות "קשות" של העדרות או חוסר איוורור. צמחים פורחים בד"כ לא יתאימו כי הם זקוקים להרבה אור ותנועת אויר, אך ישנם צמחים יפים עם עלים מעניינים וצבעוניים שיכולים לתת אפקט נפלא. דיפנבכיה נאה טרופיק עם העלים הגדולים בירוק לבן, יכולה להגיע לגודל גדול מאוד מעתיקים אותה לעציץ גדול יותר בכל שלב, פותוס ירוק או מגוון שמוכר כל כך, דרקונית (דרצצנה) ג'מייקה בעלים מגוונים, גלילנית (סנסוריס) משולשת הפסים שהיא מאוד חזקה, חמדוראה זיפריץ – סוג של דקל עדין למראה מרובה גזעים שיכול לגדול לגובה לא מועט וזמיקולקוס – צמח חדש ממשפחת הלופיים עם עלים מבריקים שהוא חזק מאין כמוהו. אלו צמחים חזקים ביותר שיכולים להחזיק לא מעט שנים והראות טוב בתנאים מינימליים. להשקות במידה, לדשן מדי פעם מעט ולאהוב אותם כמובן ושיהיה קצת ירוק בעיניים.

 

 
בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל