קלשתיל - ייעוץ, תכנון והקמת גינות/מה לעשות כש...
 

 

 מיה ואמנון

  יריב לוין - קלשתיל :
  "מיה ואמנון הגיעו אלי דרך אתר האינטרנט של המשתלה.  לאחר הסיור במקום ושיחה עמם
  גובשה תוכנית המתחשבת בבעיתיות של תנאי השטח. מכיוון שהגינה בנויה מעל חניון המשרת
  את הבניין, גובה המצע להתפתחות השורשים קטן במיוחד (15-30) ס"מ ונדרשים פתרונות יצירתיים
  להבטחת ההצלחה של הגינה ".
                                                                                                                

מהם עקרונות התכנון של הגן ?

שתילת צמחיה להסתרת השכנים

בניית מסלעות לתמיכת הגבהת המצע
לצורך שתילת עצים.

אדניות מוגבהות מאדני רכבת
על מנת לאפשר שתילת עצים
ושיחים, יצירת פינות ישיבה
בצמוד אליהם.

סוף סוף יש לנו גינה...
נתחיל בזה שהאחריות לגינה הקטנה והמקסימה שלנו היא של יריב לוין ממשתלת "קל שתיל" מביתן אהרון. אומן אמיתי.
ליריב הגענו אחרי חיפושים מיגעים אחרי גנן שיוכל לעצב ולהקים לנו את הגינה עליה חלמנו: הראשון היה יקרן מאין כמוהו. השני היה אגרונום ו"מעצב גינות" כל כך "חשוב" עד כדי כך שכשהוא כבר הגיע אלינו לגינה הוא בקושי הסתכל מסביב והמשיך לרוץ לענייניו, השלישי קבע והבריז, וכן הלאה. ליריב הגענו - דרך האינטרנט - כבר מותשים. ואז ראינו את ההבדל ואת המקצוענות. חזרו אלינו תוך מספר שעות וקבעו לנו פגישה. יריב הגיע, ובסגנון הישיר והחברי שלו הסתכל, צילם את השטח, הלך הביתה, חשב, וחזר עם הצעות ותכניות.

מה נגיד לכם, מסתבר שלהקים גינה זה פרויקט לא קטן בכלל. אפשר לומר שזה פרויקט שדורש שילוב של יכולות כמו תכנון קפדני במקביל ליצירתיות ומעוף, עבודה פיזית מאומצת במקביל לדיוק עד הפרטים הכי קטנים ועוד ועוד. אבל בעיקר – ואולי הדבר הקשה מכל – זה דורש עבודה עם הלקוח...
כלומר איתנו! איתנו, זה כאלה ש"יודעים" מה הם רוצים, שמפנטזים על הגינה שעליה חלמו, ושבטוחים שהעיצוב שלנו הוא הדבר הכי נכון ויפה. בקיצור, לא קל להיות גנן...
אז יריב חשב ותכנן – וגם אנחנו...
יריב שרטט תכניות – וגם אנחנו...

לא קל, הא?
למשל, רצינו "המון" דשא, ויריב חשב על חשבונות המים.
רצינו שהדשא יגיע לכל פינה – ויריב חשב על קוי המיתאר התוחמים, ואפילו הכניס קצת שיקולי מציאות (שלאכזבתנו, גילינו שיש לה מגבלות) כמו למשל הטווח של הממטרות וההשקיה. בקיצור, שיגענו אותו, והוא אותנו.
אבל ככה, לאט לאט, יריב עזר לנו להסתכל על התמונה השלמה ועל הפרטים הכי קטנים, עד שגמרנו עם הפינטוזים והתחלנו לחשוב ביחד על הדבר הכי חשוב: על איך הופכים את זה למציאות (וזה רק שלב התיכנון).

ואז, בוקר אחד, יריב הגיע עם שני עובדים נוספים, ותוך יומיים הפך את החלום למציאות!
לא האמנו כשראינו את קצב העבודה ובעיקר את המקצוענות: בזמן כל כך קצר הם הספיקו לעדור את האדמה, להניח אדני רכבת, להקים ערוגות, לסתת אבני מדרך ולהניח אותן בצורה מושלמת. מלאכת מחשבת. ועוד לא אמרנו כלום על הדשא והצמחיה: גם פה שיגענו אותו לא מעט – "למה את זה אתה שותל פה?", "ולמה את זה שם?", ויריב ניסה להסביר בסבלנות, ניסה גם להסביר בעצבים, אבל התעקש על כל פרט...  בסוף הבנו. האיש פשוט אוהב את עבודתו. איכפת לו.

           

בקיצור, היום – כשהגינה שלנו כל כך מטופחת ומעניינת, אנחנו יודעים להעריך את העבודה שנעשתה. כי החכמה זה לא רק להקים את הגינה, אלא גם לתכנן אותה כך שיהיה נוח לתחזק אותה בעתיד ושתישאר יפה ומטופחת לאורך זמן.
היום אנחנו מטפלים בגינה בעצמנו, ויודעים להעריך את התכנון החכם שהופך את הכל ליותר פשוט ונוח וכתוצאה מכך גם ליותר יפה. והיום - כשהגינה שלנו כל כך מטופחת ומעניינת, וגורמת לנו לבלות בה את רוב הזמן שאנחנו בבית, ולהתרגש ממנה כל פעם מחדש –
זאת ההזדמנות שלנו לומר לך, יריב, תודה.

                                     ממיה ואמנון

 

 

                                         קלשתיל - יעוץ, תכנון  וביצוע גנים   
                                         יריב לוין - 052-4442902    
 
בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל