כתבות/פקעות בגינה לקראת החורף
 

פקעות סתיו וחורף בגינה

 

מה מבשר את בוא הסתיו? החצב! הוא חלק מפקעות הסתיו והחורף שמשולבות בטבע ובגן וגולשות אל האביב. פריחתם משובבת את ליבנו ושילובם עם שאר הצמחיה נותן מופע של התחדשות ומראה טבעי בגינה. הפקעות צצות מתחילת החורף בגינה בתחילה כעלים בלבד ואח"כ פורחות בהתאם לזמנן ולמזג האוויר כמובן. נוכל לשלב בגינה חצבים ואמריליס בלדונה שפורחים בסתיו, רקפות שמתאימות מאוד במסלעות ונותנות מראה טבעי, ספקרסיס ופרזיות עם עמודי פריחה די גבוהים בשלל צבעים נפלאים באביב, אירוסים, נרקיסים, צבעונים וכמובן נוריות וכלניות שפורחות באביב בשלל צבעים לזמן רב.
cyclamen

ישנן גם פקעות מיוחדות ונדירות יותר כמו סייפנים למיניהם, דוביניה, רומוליאה וגיזוריזה בצבעים שונים, למי שאוהב לחדש ולהתחדש, הן קצת פחות קלות לגידול. פקעות מהבר בארץ כמו סייפן התבואה, נורית, כלנית בר וסחלבים.  נשתול אותם באדמה בגינה, במסלעות, כבודדים ובקבוצות וכמובן במיכלים.

הבצלים והפקעות מכילים את מלאי המזון הדרוש ליצירת העלים והפרח לפיכך אין צורך בטיפול רב להצלחת הגידול. יש לדאוג לזיבול ואיוורור הקרקע והשקיה מועטה עד בוא הגשמים. חלק מהפקעות והבצלים צריכים טיפול מקדים לפני השתילה, הצבעונים צריכים להיות מאוחסנים בקירור מס' שבועות לפני השתילה, כלניות ונוריות צריך להשרותבמיםלמספר שעות.
                
                       


   
rananculus 


sparxix

הפקעות כבר נמצאות על מדפי המשתלה עונת השתילה היא בין החודשים אוקטובר-דצמבר והפריחה בעיקרה באביב לכן חשוב לשתול בזמן כיוון שמאוחר מדי הצמחים ישארו קטנים ועצמת פריחתם תקטן, עם גמר הפריחה אפשר להוציא את הפקעות מהקרקע לאחר נבילת העלים ולשמרם במקום חשוך ויבש עד העונה הבאה. אם נשאירם בקרקע ונמשיך להשקות בקיץ, חלקם ירקבו וחלקם ישובו בשנה הבאה.

 
בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל