חיפוש
מוצרים
כתבות
כתבות/צמחים/פקעות חורף בגינה

פקעות חורף-אביב בגינהפריחת הפקעות בגינה לאורך החורף והאביב משובבת את ליבנו ושילובם עם שאר הצמחיה נותן מופע של התחדשות ומראה טבעי בגינה.

הפקעות צצות מתחילת החורף בגינה בתחילה כעלים בלבד ואח"כ פורחות בהתאם לזמנן ולמזג האוויר כמובן.

נוכל לשלב בגינה חצבים ואמריליס בלדונה שפורחים בסתיו, רקפות שמתאימות מאוד במסלעות ונותנות מראה טבעי, ספקרסיס ופרזיות עם עמודי פריחה די גבוהים בשלל צבעים נפלאים באביב, אירוסים, נרקיסים, צבעונים וכמובן נוריות וכלניות שפורחות באביב בשלל צבעים לזמן רב אם מזג האויר לא מתעתע בנו בחמסינים כבדים בתחילת האביב.


ספרקסיס


נורית אסיה

ישנן גם פקעות מיוחדות ונדירות יותר כמו סייפנים למיניהם, דוביניה, רומוליאה, גיזוריזה ובביאנה בצבעים שונים, למי שאוהב לחדש ולהתחדש, הן קצת פחות קלות לגידול.


נשתול את הפקעות באדמה בגינה, במסלעות, כבודדים ובקבוצות וכמובן במיכלים.

הבצל והפקעות מכילים את מלאי המזון הדרוש ליצירת העלים והפרח לפיכך אין צורך בטיפול רב להצלחת הגידול.
יש לדאוג לזיבול ואיוורור הקרקע והשקיה מועטה עד בוא הגשמים. חלק ההפקעות והבצלים צריכים טיפול מקדים לפני השתילה, הצבעונים צריכים להיות מאוחסנים בקירור מס' שבועות לפני השתילה, כלניות ונוריות צריך להשרות במים למספר שעות.

עונת השתילה היא בין החודשים אוקטובר-דצמבר והפריחה בעיקרה באביב לכן חשוב לשתול בזמן כיוון שמאוחר מדי הצמחים ישארו קטנים ועצמת פריחתם תקטן, עם גמר הפריחה אפשר להוציא את הפקעות מהקרקע לאחר נבילת העלים ולשמרם במקום חשוך ויבש עד העונה הבאה. אם נשאירם בקרקע ונמשיך להשקות בקיץ, חלקם ירקבו וחלקם ישובו בשנה הבאה.

בהצלחה!


בביאנה

בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל