חיפוש
מוצרים
כתבות
וונדי/תחרות גינות עין ורד/נוי ונוף

בשביל הצבע

האתגר
ביום חמישי אחה"צ צלצל הטלפון הנייד מנגן מוסיקה אהובה ומעברו השני של הקו ממנהל משתלת וונדי בעין ורד. הוגרלת, הוא אמר לי להקים גן הדגמה בשטח של 35 מ"ר בחלקות ההדגמה שלנו. למחרת כבר בחנתי את השטח מתחת למטריה בגשם חזק וקור מטריד. החלקהמאתגרת מאוד לתכנון בשל מספר עובדות... מדובר בחלקה צרה עד מאוד, מלבנית בעלת קווי מתאר שבורים, ללא אפשרות טכנית להשתמש בחשמל וזה עוד לא הכל, החלקה רחוקה מלהיות בשמש מלאה ואם זה לא מספיק, גם גזעים עבותים של צמחים קודמים לא הקלו על מלאכת התכנון והפרחת הגן.

הפתרון
כל שטח אפשר לתכנן במגוון רחב של אפשרויות וגם החלקה הזו.
ניתן לתכנן גן אנגלי, טרופי, צרפתי, ספרדי או מינימליסטי, ארץ ישראלי או גן חסכוני במים ועוד מגוון רחב של אפשרויות שלכל אחד החן שלו.
התלבטתי בעיקר בין גן ים תיכוני לבין גן בסגינון חפשי ולבסוף בחרתי  בגן עם צבעי עלווה מודגשים ופריחה בולטת שכן פתרון זה התאים הן לתואי השטח והן ןאסטתטיות שניתן ליצור ע"י בחירה נכונה של צמחים בשטח צר וארוך.
לבחור לגן זה לא מספיק והרעיון של להעביר שביל בחלקה שתוחם ערוגה חזיתית מרכזית מצידו האחד ועוגה משלימה מצידו האחר גם נתן לגן את שמו "בשביל הצבע". גן שהוא שביל העובר בין חלקות צבעוניות ופורחות.

הביצוע והרכב הצמחים
לאחר בחירת הסגנון והנושא ניגשנו מיד לביצוע. בחרתי צמחים ממספר יבשות וסגנונות כדי ליצור סגנון חפשי ולא מחייב כמו 'מללויקה גרין דום' מאוסטרליה, ורד מעוצב גזע 'פרידום' מסגנון ים תיכוני, קורטלרית הכיף מדרום אפריקה, וצמחים טרופיים כמו הדקל המרכזי 'צ'מברוניה' ו-'קורדילינה אדומה אמירית' משני צידיו. בגן גם צמחי כיסוי כמובן, בעלי צבעי עלווה מיוחדים יוצרים את הרקע הנמוך והשליו, בניהם 'אוננטה', 'ביצן רחב עלים', 'דרדר חשוף פרי', 'קופרוזמה מרבל קווין', ' דיאנלה מגוונת', 'בן אפר מכחיל' ואחרים. בין לבין נשתלה בשמת הגינה בשלל צבעים ליצירת כדורי פריחה נמוכים ומרהיבים.
שילוב מטפסים 'בומונטיה גדולת פרחים' הפורחת בלבן באשכולות פריחה מרשימים משתלבת נהדר עם תונברגיה גרגורי שפורחת בכתום זוהר.
סה"כ מרבית הפריחה בגן מתוכננת לחודשי האביב והקיץ.
להגדשת הגן השלמתי בנייה של חומה כפרית לפי שיטת 'קאנטרי מנור' בחזית ועמוד כניסה גם מצידו השני של השביל כדי ליצור איזון.
ובכן לאחר ישור גנני של השטח ושיפור פני הקרקע, סומן השביל, הותקנה מערכת השקיה ממוחשבת, ניטעו עצים ונשתלו הצמחים והפרחים והגן מוכן להנאתכם ובשבילכם

נוי ונוף-שרותי גינון ותכנון נוף

ניר ורבר,הנדסאי גנים ונוף. – 5392131 - 050

www.noyvanof.co.il

בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל