חיפוש
מוצרים
כתבות
כתבות/בריכות מים/בריכה בגן

  בריכות מים בגן
 


מוטיבים של  מים בגן מדברים אל לבנו, צלילים של רחשי המים בשילוב יופי של פרחים, צמחים ודגים - נותנים תחושה של רוגע ושקט.
בריכות המים למיניהן הן חלק מהמכלול בגן ואינן מצריכות תעסוקה אינטנסיבית. הן מתאימות לאנשים שיש להם חלקת אדמה לא מנוצלת, פינה בגג ואף יכולות להוות אלמנט מרכזי בגינה.
בפנג שואי משתמשים במים מפכים בכניסה לבית. האמונה הרווחת שבריכה זו תביא אושר ועושר על כל יושבי הבית.
הקמת בריכה בגינה אינה דבר מסובך כלל ועיקר, למעשה כל אדם בעזרת הדרכה בסיסית יכול להקים לעצמו בריכה יפה בגינתו.  הדבר אינו מחייב הוצאה כספית גדולה - אפשר להתאים את גודלה, מחירה ותכולתה מבחינת צמחים , דגים ואלמנטים של הבריכה לכל כיס וכמובן לטעמו האישי של כל אדם וצרכיו. את המידע הדרוש לכך ניתן לקבל במשתלה על ידי אנשים מיומנים.
קיימות בריכות יצוקות מוכנות מפוליאתילן ופוליאסטר, אשר מצויות במידות שונות מ-160 ליטר ועד 1000 ליטר. הבריכות בגדלן השונה וצורתן מותאמות לצמחים שזקוקים למים עמוקים, לצמחי גדה וכמובן גם לדגים.
ישנה אפשרות לבנות בריכה מיריעת    P.V.C  אותה ניתן לעצב בצורה, גודל ועומק הרצויים בהתאם לטעם ולמקום.לכל בריכה מותאמת משאבה, על מנת ליצור תנועת מים למניעת יתושים, וכדי לחבר אלמנטים שונים כמו מזרקות, מפלים  ושילוב של פסלים.
בבריכות גדולות מומלץ להוסיף גם פילטר, כדי שאפשר יהיה ביתר קלות להגיע לאיזון אקולוגי.
בשל עצמת השמש הגבוהה בארצנו  רצוי למקם את הבריכות באזורים חצי מוצלים, וכך למנוע  התפתחות מואצת של אצות.
יש מבחר עצום של צמחי מים, מיני נופרים ונמפאות ("שושנות מים"), מיני אירוסים שונים ועוד... בפריחות שובות לב, וכמובן מינים רבים של גומא וצמחי עלווה שונים ומעניינים.
בחירת הציוד המתאים והקמה נכונה של הבריכות יכולים להבטיח פינה יפיפיה בבית או בגינה, שהטיפול בה אינו בעייתי. חוויית שקשוק המים בין סלעים פרחים ודגים אינה ניתנת לתחליף.* הכתבה באדיבות שוני, בית ירוק

 
בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל