חיפוש
מוצרים
כתבות
כתבות/צמחים/קקטוסים

 

קקטוסים מיוחדים בגן – צורות, פריחות והרכבות

הקקטוסים הם קבוצת צמחים בשרניים,  חזקים ועמידים המסוגלים לשרוד עשרות שנים, הם צמחים סלחניים ביותר לטעויות גידול ומתאימים ביותר לגידול בתנאי אקלים וקרקע קיצוניים.עם זאת ניתן לשלבם בגינה הקונבנציונלית במקומות שונים וליהנות מצורותיהם המיוחדות, הפיסוליות שלהם ופריחותהם המרהיבות .

 

מוצאם של הקקטוסים הוא מיבשת אמריקה מקנדה בצפון ועד פטגוניה בדרום.ישנם אלפי מינים שונים, הם מאופינים בצימוח איטי יחסית, הם בעלי גבעול סוקולנטי שמקנה לצמח יכולת לאגור מים לתקופות ארוכות.הקוצים הם עלים שהתנוונו והפסיקו להטמיע (לעשות פוטוסינטזה) ואת התפקיד הזה קיבל הגבעול הירוק.

יש מגוון גדול של צורות, יש המתנשאים לגבהים גבוהים ובצורת עמודים ויש קטנים ועגולים, אליפסות ומשושים ועוד, הידוע ביותר הוא אכינוקקטוס גרוז'וני  שהוא שמן נמוך ועגול ומלא קוצים וכינויו הוא "הכסא של החותנת", מעניין למה?...
כדאי להיזהר לא להשקות אותם בעודף על מנת לא להרקיב את מערכת השורשים שלהם, ואם מגדלים אותם במיכלים עדיף לתת להם קרקע קלה ומנוקזת היטב.

 
 

ישנם מינים בעלי פריחות מרהיבות, חלקם נפתחים רק בלילה וחלקם גם ביום, בדרך כלל הפרחים מעטרים את ראש הקקטוס כמו זר מסביב.
ניתן גם להרכיב מינים שונים של קקטוסים אחד על השני על מנת לקבל שילובים מעיינים ומיוחדים של צבעים וצורות.
בתוך הבית במיוחד לאנשים ששוכחים להשקות... הקקטוסים יכולים להוות פתרון נפלא, הם יכולים להחזיק זמן רב על חלון ללא השקיה, ומודים בצניעות כשנזכרים להשקות אותם...

משתלת וונדי – איריס גלזמן

 

בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל