חיפוש
מוצרים
כתבות
כתבות/צמחים/איקליפטוסים

 

 איקליפטוס הצוארון

 ניצן של איקליפטוס

 

איקליפטוס טורלי

  איקליפטוסים פורחים מרהיבים לא ליבוש ביצות....

בתודעה של כל ישראלי מתקשר תמיד איקליפטוס עם עץ ענק, ירוק ויבוש ביצות. אז דעו לכם שחלקם הגדול של האיקליפטוסים, שרובם מגיעים מאוסטרליה, הם דווקא מאזורים מדבריים יבשים והם בינוניים וקטנים בגדלם, עם פריחות מדהימות!!

גם לגבי אגדת יבוש הביצות התברר שאכן איקליפטוס המקור שהובא לישראל ונשתל בביצות בארץ, יכול לגדול בתוך מים אך אינו מסוגל לאדות מים וליבש ביצות בסדרי גודל שהיו בביצות בארץ בתחילת הישוב. הוא עזר בגידור אזורים, לאורך כבישים, יצירת חורשות וכמטהר אויר בשל גדלו וכמות העלווה הרבה שלו שמפיקה חמצן, הוא נשתל בתוך הביצות אך לא ייבש אותן...

האיקליפטוסים שמגדלים היום במשתלות ונשתלים בגינות, אינם גדולים, יש להם פריחות מדהימות בקבוצות גדולות של פרחים, בצבעים ססגונייים של סגול, אדום, כתום, צהוב ועוד. הניצנים של הפרחים מופיעים על העץ זמן רב לפני הפריחה ומהווים קישוט יפיפה. פרחי האיקליפטוס עשירים בצוף ומשמשים מיראה לדבורים. דבש מפרחי האיקליפטוס נחשב לדבש מאוד בריא וטעים.

 ניצן של איקליפטוס טורלי

איקליפטוס מקופל פרי 

הניצנים, הפרחים וגם הפירות הדקורטיביים שנשארים על העץ לאחר הפריחה משמשים לסידורי פרחים טריים ויבשים.

גזעו של האיקליפטוס מיוחד, קליפתו מתקלפת ומשווה לגזע מראה שונה לאורך השנה, העצה שלו משמשת בתעשית העץ. העלים של האיקליפטוס מופיעים בצורות שונות במינים השונים- גדולים, קטנים, אפורים, ירוקים, עגולים וארוכים, חלקם הגדול לא דומה כלל לאיקליפטוס המוכר והידוע.

בארץ אנו מגדלים איקליפטוסים לנוי  מהאזורים היובשניים באוסטרליה וגם מאזורי יער הגשם. איקליפטוס טורלי -  עם עלים גדולים ועגולים בצבע ירוק בהיר, גדל מהר ומשמש להסתרה, איקליפטוס מקופל פרי – צר וגבוה עם פריחה אדומה ענקית, איקליפטוס אדום -  קטן ומעוגל בצורתו בפריחות שופעות של סגול, כתום ולבן, איקליפטוס מאבק – עם עלים אפורים עגולים שניתן לגדל גם כשיח.

מה עוד אפשר לבקש מעץ אחד, אשר נותן לנו את המרב?

משתלת וונדי – איריס גלזמן
 

 גזע מתקלפת של איקליפטוס טורלי

איקליפטוס אדום

איקליפטוס מאבק

בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל