חיפוש
מוצרים
כתבות
כתבות/צמחים/צמחי בית

 צמחי בית                              לנושאים נוספים לחץ על לשונית כתבות מימין

בעידן המודרני, כאשר המגורים נעשים דחוסים והתיעוש חדר לעומק נשמתנו, מהוה הצמח צורך חיוני לשמירת האיזון הנפשי שלנו.

אנו חיים בעידן של פלסטיק ובטון ולכן צמחי הבית הופכים לחלק החי והנושם סביבנו. הצבע הירוק, תנועת העלים וצבעי הפרחים משרים עלינו תחושה של רוגע, אופטימיות ושלווה החשובים כל כך לחיי היום יום הלחוצים של רובנו.
יש לנו סיפוק רב בליווי ההתחדשות וההתפתחות של הצמחים אותם אנו מטפחים.
לצמחי הבית יש מגוון רחב מאוד של יכולות להשתלב בתוך ביתנו – כצמחי שולחן, כצמחים משתלשלים המתאימים לתליה או כצמחים עומדים על הרצפה.

 

   דיפנבכיה סטאר ברייט

סוד הגידול של צמחי הבית נעוץ ביחסים הנכונים של אור והשקיה.
עודף מים היא הבעיה הכי גדולה בצמחי בית, וצמח שנראה קצת מסכן הנטיה תמיד להשקות אותו עוד קצת... ועוד קצת... מה שעשוי ברוב המקרים להזיק יותר מלעזור.  
מיקום הצמח במקום עם אור נכון אך לא קרינה ישירה חשוב ביותר להתפתחותו.

דרגת חשיבות שניה יש לאויר – איוורור החדר, טמפרטורה – שתהיה נוחה, לחות באויר – להזהר מיובש מזגן או תנור וכמובן דישון ומצעי גידול מתאימים.
חומרי המזון של הצמח הם מינרלים והעיקריים שבהם הנם חנקן, זרחן ואשלגן. ניתן לספק חומרים אלה לצמח ע"י דשנים מסיסיים (גבישיים) ודשנים נוזליים שחלקם אורגנים ועשויים מאצות ים.

 

          גוזמניה

רצוי להעביר את הצמחים פעם בשנה למיכל גדול יותר.  כאשר הצמח מועתק למיכל גדול יותר, רצוי להחליף את המצע אשר עם הזמן התרוקן מחומרי ההזנה.
המחלות והמזיקים הם בד"כ (אך לא תמיד) פגיעות של צמח חלש כתוצאה מתנאים לא נכונים וניתן לטפל בזה.

רב צמחי הבית מוגדרים כרב שנתיים ובתנאים אופטימליים יאריכו חיים. יש צמחים שיש להתיחס אליהם כאל חד עונתיים בעיקר צמחים פורחים.

כל המגדל צמח בביתו מעשיר את חייו. השקט והרוגע שהצמחים נוסכים בנו שווה את המאמץ. האויר שאנו נושמים גם הוא טוב יותר, הצמח מחייך אלינו ואנחנו אליו.

 

   אלוכסיה אמזוניקה

בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל