חיפוש
מוצרים
כתבות
כתבות/טופיארי

          הטופיארי

 

משמעות הטופיארי הוא עצוב צמחים. ניתן לעצב צמחים בצורות  גאומטריות כמו עיגול, חרוט, בורג, וכו, וכן ניתן לעצב את הצמחים בדמות חיות.

הצורות הגאומטריות היו נפוצות בעיקר בשדרות, בכדי להבליט את הקווים הסימטרים, ואילו עצובי חיות נועדו למקד את תשומת הלב, ולשמש מקור הפתעה.

 

הטופיארי יכול לשמש מרכיב חשוב בגן  הנוי הפורמלי, בתור מחיצה, כאלמנט פיסולי, וכן כגורם שובר אחידות, ויכול גם לשמש כגורם מפריד בין חלקי הגינה. הצמחים אשר מתאימים לטופיארי מתאפיינים בגידול איטי, ובעלווה ירוקת עד רעננה ושופעת, כמו סיזיגיום, או הדס ננסי.

הטופיארי מעורר עניין רב אצל גננים ובעלי גינות משום יכולתו לבנות מופע חדש ומעניין בגן, כאשר הוא משמש אלמנט מרכזי, ומסביבו ניתן לפתח צמחיה פורחת נמוכה, פינת כדים, או אלמנטים דוממים ושילוב ביניהם.

טיפולים בעונה

 

יש להתייחס לטופיארי כגדר חי או שיח הזקוק לגיזום שוטף, המוצר מעוצב במשתלה בידי בעלי מקצוע המומחים לנושא. וכל מה שנותר לעשות בכדי לשמור על עצובו המקורי הוא לגזום ולקטום מידי פעם בכדי לשמור על צורתו המקורית, ולאפשר לו לגדול, ולחדש את עלוותו. ההתיחסות לדישון והשקייה, כפי שאנו מתיחסים לשיחים בגן, בשיא הקיץ מומלץ להשקות פעמיים בשבוע, ולדשן עם שפר 3, או בונה צמחיה של סקוט.

משתלת וונדי מציגה את המוצר החדש "טופיארי"  (צמח מעוצב) במתכונת הבאה:

צורות גאומטריות- כמו עיגול   ,חרוט    ,בורג    ,על גבי הצמחים הבאים:סיזיגיום, מלליקה, טוטם צהוב.

צורות של חיות:ף על גבי הצמחים הבאים: לאוקופילום, ברזילי הדור, אוג, וסולנום.

 

המשתלה  ממשיכה לפתח צורות חדשות על גבי צמחים נוספים, אשר יוצגו במשתלות וונדי בעתיד הקרוב.

לסיכום: למוצר ישן חדש "הטופיארי" יש מקום מעניין בגן, תפקידו לגוון, להפתיע, ולמקד את תשומת הלב, להוסיף רעננות, יצירתיות, ללא הכבדה יתרה.

בניית אתריםבניית אתריםעולם הגן - אתר הבית של משתלות וונדי וקלשתיל